Новини
Назад
11th European karate Regions Championships
12.06.2013

8-9 червня пройшов Чемпіонат Європи з карате, серед регіонів в Герцег-Нові (Чорногорія) за версією WKF. Сам турнір проходить з 2003 року, спочатку у форматі для чоловіків і жінок +18 (ката, куміте), а з 2007 року ще додали категорії для молоді 14-17 років. Це унікальна можливість виступити не в особистих, а командних категоріях, захищаючи прапор своєї країни. Основними лідерами останніх чемпіонатів є Туреччина, Іспанія, Франція, країни колишньої Югославії, також наші північні сусіди росіяни.

Минулого року збірна України взяла медаль (бронзу) у жіночому куміте, турнір проходив у Москві.

Цього ж року збірна України одержала одразу дві нагороди – бронзу в чоловічому і золото в жіночому куміте.

У командному куміте честь України захищали Станіслав Горуна, Ярослав Горуна, Ілля Нікулін (усі – Львів), Денис Криловський (Одеса)  Іван Дрозд (Миколаїв) та Євген Мотовилін, Наші хлопці на перших етапах здолали представників Італії та Сербії, у півфіналі мінімально поступилися спортсменам з Боснії (2:3), а у матчі за «бронзу» перемогли суперників з Азербайджану (3:0). Приємно відзначити відмінний виступ чернівчанина Євгена Мотовиліна. Вихованець Руслана Білоскурського виграв всі чотири поєдинки!

Українки Ірина Камінська і Галина Мельник (Львів), Анжеліка Терлюга і Аніта Серьогіна (Одеса) стали чемпіонками Європи серед регіонів у командному куміте, взявши гору над командами з Італії, Сербії, Росії та Іспанії.

Всього у цьогорічному Євро серед регіонів взяли участь 516 каратистів, які представляли 45 команд з 23 країн. Україна ж в загальному заліку посіла 5 місце!