Новини
Назад
DUTCH OPEN: Мотовилін виграє у чемпіона світу, але залишається без медалі
13.03.2013

 

9-10 березня у Дордрехті (Нідерланди) пройшов 2-й етап KARATE1 Premier League 2013 року. У змаганнях взяли учать 585 атлетів з 50 країн,  у тому числі і 3 чернівецьких спортсменів – Мотовилін Євген, Дожук Олександр (обоє – клуб «Дзаммай»), Чоботар Валерій (клуб «Лідер»). Багато тренерів розглядають ці змагання як ключовий етап підготовки до чемпіонату Європи, який за два місяці відбудеться в Угорщині. Відповідно на цих змаганнях були представлені кращі спортсмени Європи, а також лідери карате Африки та Америки.  

Яскравий виступ продемонстрував лідер чернівецьких каратистів Мотовилін Євген, який змагався у важкій ваговій категорії понад 84 кг. Жереб був неприхильний до Жені, звівши його в першому ж крузі з французом Бейнаіса Надіром, який нещодавно став чемпіоном світу в складі збірної Франції у командному куміте. До цього спортсмени вже двічі перетиналися в змаганнях серії Premier League і двічі вигравав Надір. Разом з тренерами Мотовилін ретельно підбирав нову тактику на бій і вона спрацювала: беззаперечна перемога 5-0! Друге коло – і знову французький спортсмен - Хаддад Нассер, з яким Мотовилін зустрічався на студентському ЧЄ. Тоді Нассер повівся неспортивно і навмисно серйозно травмував Євгена. Бій був надзвичайно напружений і драматичний - рахунок змінювався неперервно, але Мотовилін був переконливішим – 8-6. У чвертьфіналі Євген зустрічається з Мохамедом Маханадом-Магді (Єгипет), який має медальний досвід кількох світових чемпіонатів та суттєву перевагу в рості (зріст єгиптянина – понад два метри). Гостра боротьба в попередніх поєдинках та нестача часу для відпочинку негативно вплинули на хід матчу: пропущений удар вимагав відіграватися, але єгиптянин вдало використав контратаки: 1-10. Далі Маханад-Магді впевнено виграє пів-фінал та фінал і дозволяє продовжити Євгену змагання у втішних поєдинках. У першому з них – перемога над молодим поляком Маріушом Короваджом 4-0. Наступний матч – за третє місце з  Ібрагімом Гарі (Франція). На жаль, втома дається взнаки – 0-2 і «дерев’яна медаль» за 5 місце (з 45 атлетів, що представляли 25 країн). Проте, досвід отриманий в Нідерландах безперечно є важливим і допоможе готуватися до  травневого чемпіонату Європи!

Виступ інших представників Буковини виявився значно менш вдалим.  Дожук Олександр (який перемагав у цьому турнірі два роки назад у 18-річному віці!) у категорії до 84 кг мінімально програв у першому колі поляку Шуміло Петру 3-4, а Чоботар Валерій у категорії до 75 кг  поступився Каффару Джульєну (Франція) 0-6.

Кращий результат серед представників України – перше місце в категорії до 75 кг у  львів’янина Станіслава Горуни та бронза у ще однієї представниці Львова – Мельник Галини (до 61 кг),  що дозволило Україні посісти високе шосте загальнокомандне місце.

Детальна інформація за посиланням:

https://www.sportdata.org/karate/karate1/popup_main.php?popup_action=uploads&vernr=817&ver_info_action=info#a_eventhead