Знання
Назад
Історія ВФKД "СІН-СЬОБУ"

 

Розвиток карате в СРСР, якщо це можна назвати розвитком, почався в 70-ті роки. Через брак інформації про цей вид, карате розвивалося масово, але не по системі удосконалення особистості. Карате мало вигляд швидше рукопашного бою, з так званими ″ секретами школи ″, що з′явилися на основі чуток і легенд про карате і про людей, які роблять дива в бойових мистецтвах.

Через ряд політичних і соціальних питань, що склалися в Радянському Союзі, карате було заборонено і стало переслідуватися за законом. Але навіть за той час, коли воно існувало, багато людей перейнялися духом, філософією, технікою, яку вони зуміли зібрати з різних джерел.

Деякі з них продовжили свої заняття працюючи в силових структурах і збройних силах, а деякі пішли в підпілля, продовжуючи передавати свої знання, ховаючись у підвалах.

У 1989 році при Академії Наук СРСР був створений Центр вивчення Східних єдиноборств. Перед Центром ставилися такі завдання, як навчання інструкторів, проведення атестаційних семінарів, технічних зборів, наукове обґрунтування техніки карате, розробка теоретичної бази для підготовки інструкторів, створення методичної літератури як для інструкторів, так і для учнів, що вивчають Східні єдиноборства. Велика увага приділялася виховній роботі з молоддю, що проводилася на основі традицій карате, східної філософії та релігії. Виявлялася велика допомога в створенні і становленні організацій, що культивують різні види Східних єдиноборств. За час своєї роботи Центр об′єднав навколо себе велику кількість досвідчених інструкторів різних напрямків. Було підготовлено багато молодих інструкторів.

У 1989 році при Центрі вивчення Східних єдиноборств була створена Всесоюзна Федерація Карате-до Цунамі, що входила в Міжнародну Федерацію Карате-до Цунамі. Президентом ВФК ″ Цунамі ″ був обраний Галан Валерій Васильович (м. Чернівці). Спочатку Федерація об′єднала 12 клубів, а згодом розрослася до 43 клубів на території практично всіх республік СРСР.

У 1991 році (під час розпаду СРСР) 27 клубів Цунамі, клуби Годзю-рю, Джиуджитсу, Шотокан об′єдналися і створили Міжнародну Федерацію Карате-до ″Сін-Сьобу″. Був розроблений Данкай, Тайкай і Статут Федерації. ″Сін-Сьобу″ (яп. - реальна боротьба) − універсальний стиль карате-до, що поєднує кращі досягнення техніки різних шкіл бойових мистецтв і таким чином уникає одностороннього розвитку. Основою ″Сін-Сьобу″ є традиційний стиль Шотокан. Кожну групу стилів рукопашного бою поєднує певна техніка і термінологія. Вивчаючи історію рукопашного бою, ми бачимо, що всі стилі і школи − це гілки одного дерева. Найкращого стилю не існує, тому обравши стиль для себе, ви не тільки почнете сходження до вершин бойової майстерності, але і відкриєте собі шлях до самопізнання і пізнання змісту свого життя.