Статті
Назад
Перші кроки.

Господи, я прошу не про чудеса і не про міражі,
                                                   а про силу кожного дня. Навчи мене мистецтву маленьких  кроків.
                                                              Антуан де Сент-Екзюпері

Колись, багато років тому батьки привели маленького хлопчика в спортивний клуб на заняття карате-до. Він дивився по сторонах великими здивованими очима. Так для малюка відкривалися двері в світ карате-до. І починався цей світ поклоном.
Уклін був першим кроком до того, щоб змусити тіло і дух працювати як одне ціле. Але маленькому хлопчику все це було ще не зрозуміло. Він робив перші обережні кроки під керівництвом свого тренера (сенсея). Так починався його Шлях до самого себе.
Сьогодні маленький хлопчик перетворився на дорослого хлопчика. Але він уперто продовжує свій Шлях в карате-до. Цей Шлях схожий на карабканье крутими сходами. І поки свідомість і тіло розвиваються спільно, він просувається вперед і вгору, сходинка за сходинкою. І процес цей буде нескінченним. Але з кожним днем він буде ставати все краще і краще, якщо серце не здригнеться, а тіло не здасться, якщо він не закине важку роботу над собою.
Безумовно, спостерігаючи за хлопцями з перших тренувань і дивлячись сьогодні на їхні бої на татамі, розумієш і усвідомлюєш який величезний спільна праця учня і вчителя був пророблений, як, користуючись технікою карате, незважаючи на вік і стан, вчитель і учень рухаються далі і далі в фізичному і духовному розвитку.
Існує знаменитий вислів «До-му-кеку», що означає, що шлях послідовника карате-до нескінченний і не має меж. Гітін Фунакоси сказав: «Карате - як гаряча вода. Якщо ви не будете постійно підігрівати її, вона охолоне«.
Найбільша перемога кожного з цих дітей - це, звичайно ж, перемога над самим собою.
Можна не раз виходити на татамі і вигравати черговий бій, відчуваючи при цьому радість перемоги, задоволення власних амбіцій, радість. Але вони кланяються противнику і спокійно йдуть у бік. Вони знають, що за спиною постійні тренування, голос сенсея, часом дивно спокійний, деколи зривається в крик, важкі фізичні вправи і безліч зусиль, вкладених у те, чого вони хочуть досягти в додзе. Ці хлопчаки вчаться розуміти, що тільки наполеглива праця, відмова від багатьох бажань і примх, час, присвячений карате приводять їх до цієї перемоги на татамі і в житті. Долаючи себе, відмовляючись від так званих задоволень їх Шлях веде в додзе, наближаючи до поставленої мети - стати луше для самого себе, стати уважнішою до інших, стати сильніше, щоб захистити те, що тобі дорого.
«Подорож довжиною у тисячу миль починається з одного єдиного кроку«. Цими словами Лао-Цзи хотів сказати, що якщо ти не привчений докладати зусилля, то тобі важко буде досягти чогось значного у своєму житті. Так, боротьба з самим собою - це виснажлива самовіддана битва, але здобута перемога приносить справжнє задоволення. Хлопці, постійно поліпшують свою техніку, домагаються все більших успіхів, вони відшліфовують свій характер і зміцнюють силу волі.
Хочеться вірити, що малюк, який увійшов вперше в додзе з поклоном і кланяються юнак, що виходить з додзе, будуть завжди пам'ятати, що ще багато нових випробувань і вершин попереду, що їх треба ще підкорити і що десь-то поруч є ті, кому можна допомогти знайти свій Шлях, кому потрібно протягнути руку.


  Удачи. Ми віримо у Вас.

Вдячні батьки